Aslolan Yolculuğun Ta Kendisidir – Richard Paul Evans

 

“Zamanımızı, kaybettiklerimizin ardından ağlayıp sızlayarak da geçirebiliriz, onlar sayesinde büyüyebiliriz de. Nihayetinde karar bizim. Koşulların kurbanı ya da kendi kaderimizin efendisi olabiliriz; ama

emin olun ki ikisi birden olamayız.”

“Bir işe başlamanın nedeniyle, o işe devam etmenin nedeni çoğu kez aynı değildir.”

“Hepimizin, ne olursa olsun dünyanın varlığımızdan haberdar olduğunu bilmek isteyen bir içgüdüsü vardır. Bu benim hikâyem, kendime tanıklığım ve hayatımın en büyük yolculuğu. Bu yolculuk hiç beklemediğim bir zamanda başladı. Hiçbir şeyin kötü gidemeyeceğine inandığım bir zamanda…”

“Ertelemek, hayallerin hırsızıdır.”

“Ne kadar da aptalız… Öyle olduğunu kabul etmesek de, dostlarımızı üzüp, düşmanlarımızı sevindiriyoruz.”

“Karanlık zamanlarda parlar, dostluğun ışığı…”

“Zincirlerimize tutsak olsak da, ruhumuzun bir yerinde özgürce yaşamaya dair o temel içgüdü bakidir.”

“Hedefimi belirledim. Yollar ayrıntı, aslolan yolculuk. Yürüyüşüme başladım.”

“Ufkun ötesinde beni ne bekliyor bilmiyorum. Yalnızca yürüdüğüm yolun benim için orada olduğunu biliyorum. Bu kadarı da yeterli.”

Aslolan Yolculuğun Ta Kendisidir / Yazan: Richard Paul Evans / Çeviren: Elif Günay / Doğan Kitap 

“Yollar ayrıntı, aslolan yolculuk… Yayımlandığı pek çok ülkede çoksatanlar listesine girmeyi başaran Aslolan Yolculuğun Ta Kendisidir, ABD’nin Batı yakasındaki Salt Lake’te hayatının aşkı, karısı McKale ile neredeyse “kusursuz” bir hayat süren Alan’ın kısa sürede her şeyini yitirmesiyle başladığı yolculuğu anlatıyor. Yanına bir sırt çantasını dolduracak kadar eşya alıp, evinin kapısını çeker ve arkasına bile bakmadan yürüyeceği yola doğru ilk adımını atar. Bu yolculuk ona hayatın anahtarını sunacaktır aslında.” (yayınevinin tanıtımından)

 

Soru, yorum ve eleştirilerinizi gönderebilirsiniz.

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.