Şehrazat – Ömer Ayhan

 

“İnsanın başına gelebilecek en kötü şey olabilir mi bu? Bir ağda çırpındığını bilmemek. Her derde deva, mucizevi bir mucize yetişmezse, örümceğin genç adamı çatır çatır yemesine seyirci kalacaksınız.”

“Şehrazat, bilmem ki neden, çok para ediyormuş. Ben şahsen yerli filmleri severim, o topladığı halde pek meraklısı değildi. Zaten hiçbir şeye merakı yoktu. Tek hobisi hayal kurmak olan adama ben ne diyeyim. Telafisiz bir yalnızlık değil midir?”

“Nokta atışı için kalbi hedef alan filmler, insanlığını unutanlara bağzı şeyleri hatırlatmaya yarayabilir, ama ne hikmetse sadece kendi kendine eziyet etmekten hoşlanan aklıevvellere hitap ediyorlar.”

“Türkan Şoray gibi dişiliğinin farkında olmayan bir dişi tahayyül edin. Karaman’ın koyunu gibi masum masum bakar. Bacak bacak üstüne atışında bir çapanoğlu yoktur. Yine de beş saniye gözünü kırpmadan bakan anında yanar tutuşur. Kıza bir bakan, yetmez üç defa daha bakakalır. Böyle cennetten düşme.”

“Bir harbiden insansak, dünyada kimse, kimsesiz bırakılmamalı. Ama biz insan değiliz. Biz devasa bir soru işaretiyiz.”

“Gerçek hayat hikayelerinden köşe bucak kaçan hatta bundan neredeyse tiksinti duyan, kurmacayı hayata karşı kutsayan ben, şimdi bu yaptığımı açıklayacak söz bulamıyorum.”

“Tanıştığımız gün sormuştunuz Nedim bey oğlum. Haydi gelin size bir sır tevdi edeyim. Ben, Asaf Onur, herkesin unuttuğu karanlıklara meftun ihtiyar, ben bu dünyanın basit bir metaforuyum.”

Soru, yorum ve eleştirilerinizi gönderebilirsiniz.

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.